« Ožujak 2024 »

Festival matematike 2013.

"Festival matematike 2013."

Pula, 9. svibnja 2013.

"Festival matematike" ekipno je natjecanje (jedna ekipa - četiri učenika iz prvog, drugog, trećeg ili četvrtog razreda) u matematičkim znanjima i vještinama učenika srednjih i osnovnih škola po kategorijama koje se već osmu godinu održava u Puli u organizaciji matematičkog društva "Istra".

U kategoriji srednjih škola iz cijele Hrvatske prijavilo se 56 ekipa. U jakoj konkurenciji gimnazijskog i četverogodišnjeg strukovnog programa naša ekipa osvojila je 29. mjesto u cjelokupnom poretku.

Ovo je treća godina da sudjelujemo na natjecanju, a ove godine zaslužni za uspjeh su učenici:

Andrea Jurinić (3.a), Josip Fabijanac (2.a), Mihel Bosankić (4.c) i Igor Cvitko (4.b) ujedno voditelj ekipe pod nazivom „ S BOLYAI“ ( ekipa sama bira ime) u pratnji profesorice Dragice Tomazetić.

Evo nekih dojmova:

Tvoje mišljenje o festivalu?

Igor: "Svakako dobro iskustvo."

Mihel: "Bilo je dobro, a i dobar smo uspjeh postigli."

Andrea: "Bilo je super!"

Josip: "Odlično novo iskustvo."

O postignutom uspjehu?

Josip: "Solidno, iduće godine će biti bolje."

Andrea: "Solidno, ali jako sam zadovoljna."

Mihel:"Dobro smo postigli, ali uvijek može bolje."

Igor: "Zlatna sredina."

Što ti je bilo najbolje?

Andrea: "Šetnja po gradu."

Igor: "Švedski stol za doručak, ručak i večeru."

Josip: "Provođenje slobodnog vremena prije i poslije natjecanja."

Mihel: "Ekipa, švedski stol, pogled na more..."

Poruka (preporuka) učenicima naše škole?

Mihel: "Samo opušteno i polako."

Josip: "Više zanimanja u vezi s matematikom."

Igor: "Napravite završni na vrijeme."

Čestitamo učenicima na postignutim rezultatima i zahvaljujemo ravnateljici Jasni Fabijanić što nam je pružila podršku i omogućila sudjelovanje.

Aktiv matematike i fizike

Voditeljica aktiva Dragica Tomazetić, mentor

"IGRAČ 2013"

Slušajte me,...  sad bez šale

DRAGI UČENICI GRADITELJSKE TEHNIČKE ŠKOLE U ZAGREBU

Želja nam je dati vam na znanje da su vaši kolege, učenici iz 4.b i 4.c razreda postigli veliki uspjeh zahvaljujući znanju i marljivosti.
19. travnja bili su u Čakovcu na 6. Državnoj izložbi - natjecanju najboljih maturalnih radova u sektoru graditeljstva i geodezije "IGRAČ 2013"

U Vrlo jakoj konkurenciji radova iz cijele države, učenik Mihel Bosankić iz 4.c razreda osvojio je 1. mjesto - njegov je rad proglašen najboljim.

Učenik Mario Andrijević iz 4.b razreda osvojio je 4. mjesto.

Sve čestitke vrijednim, pametnim, uskoro bivšim učenicima uz želje za sretan i uspješan nastavak školovanja!

Slike: Pobjednički rad

Državna smotra Lidrano 2013.

U utorak 8. travnja u Primoštenu započeo je Lidrano 2013., smotra literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva za učenike srednjih škola. Zadaće te smotre su razvijati i poticati učeničko literarno, dramsko-scensko i novinarsko stvaralaštvo, promicati učeničko pisano i govorno izražavanje na hrvatskom jeziku, otkrivati, pratiti i poticati učenike posebnih sklonosti, sposobnosti i kreativnosti. Cilj smotre nije izabrati najbolje već pohvaliti ono najbolje kod svakog natjecatelja i sugerirati promijene.

Naš učenik Miro Čabraja (4.b) s mentoricom Jelenom Brkljačić ostavio je odličan dojam. Svojim kazivanjem monologa iz djela Daniila Harmsa Pomalo neobični slučajevi zaradio je pohvale stručnog povjerenstva. Stoga ovom prilikom mu čestitamo!

Na fotografiji: Miro Čabraja

Na fotografiji (lijevo): knjižničarka Jelena Brkljačić i Miro Čabraja, (desno) Miro Čabraja nastupa na pozornici

18. Državno natjecanje učenika graditeljskih i geodetskih škola Republike Hrvatske

Ovogodišnji domaćin 18. Državnog natjecanje učenika graditeljskih i geodetskih škola Republike Hrvatske bio je grad Split. Natjecanje se održalo od 5. do 7. travnja pod nazivom "Gradimo zajedno našu Hrvatsku".

Našu Školu predstavili su učenici Luka Berišić (3.c), Mihel Bosankić (4.c) i Antionio Adžić-Kapitanović (4.a).

Njihovi rezultati su odlični i, uz znanje, našu su Školu predstavili i družeći se s ostalim učenicima iz cijele Hrvatske. Bravo dečki!

Luka Berišić osvojio 2. mjesto na natjecanju iz crtanja, mentorica Nevenka Brajdić-Hlobik.

Mihel Bosankić osvojio je 3. mjesto na natjecanju iz arhitektonskih konstrukcija, mentorica Marina Zvornik.

Učenik Antonio Adžić-Kapitanović osvojio je 9. mjesto iz nosivih konstrukcija, mentor Boris Behaim.

Na fotografiji (s lijeva na desno): Luka Berišić, Dominik Vučetić, Antonio Adžić-Kapitanović i Mihel Bosankić

Na fotografiji: nastavnica Marina Zvornik i Mihel Bosankić

Na fotografiji: nastavnik Boris Behaim

INOVA

Nakon osvojenog zlatnog odličja na 11. IZLOŽBI INOVACIJA UČENIKA ZAGREBAČKIH OSNOVNIH, SREDNJIH ŠKOLA I STUDENATA

održanoj 07. svibnja 2011., s istim radom sudjelujemo također na 36. HRVATSKI SALON INOVACIJA s međunarodnim sudjelovanjem

7. IZLOŽBA INOVACIJA, PROTOTIPOVA I STUDENTSKIH POSLOVNIH PLANOVA

9. – 12. studenog 2011., Zagreb - Zagrebački velesajam, paviljon 8.

više o tome pogledajte ovdje